Událost oznámili ráno na Twitteru pražští hasiči. Mluvčí Martin Kavka v příspěvku dodal, že jeho kolegové hledají na koleje přístupovou cestu. Na sociální síti se objevila rovněž fotografie, jak na železničním mostě nedaleko Balabenky stojí příměstský vlak.

"Provoz všech vlaků ze směru od Čakovic a od Horních Počernic je ukončen v žst. Praha-Vysočany. Jízdní doklady ČD jsou uznávány na lince metra B v úseku Náměstí Republiky – Vysočanská a na lince metra C v úseku Hlavní nádraží – Nádraží Holešovice," oznámil organizátor pražské MHD na webu s tím, že mimořádnost se týká linek S2, S22 a S34. Jde tedy o směr z Milovic či Kolína. Na místě nehody zasahovala i policie.

Podle informací Pražského deníku by měl být sraženou osobou muž ročník 1982. Bohužel už mu nebylo pomoci, po srážce zemřel. "Policisté prověřují, zda se jednalo o sebevraždu či nešťastnou událost," sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Hasiči byli podle mluvčího Kavky do Libně přivoláni, ale jelikož nalezli tělo mimo kolejiště, nebyla jejich pomoc potřeba. "My bychom zasahovali, kdyby bylo potřeba osobu vyprostit či evakuovat lidi z vlaku," uvedl Kavka pro Pražský deník.

Případ tak převzala jednotka hasičů Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Vlaky se podle informací Českých drah rozjely poměrně rychle, po pár minutách zprovoznili jednu kolej a kolem půl osmé vlaky jezdily v obou směrech. Cestující během vyšetřování využívali MHD - ve Vysočanech je totiž relativně pohodlný přestup na metro.

Aby toho nebylo málo, tak se kolem 8:45 objevila další mimořádnost. "Vlaky od Hostivic jsou ukončeny v žst. Praha Dejvice," oznámil twitterový účet Pražské integrované dopravy. Z důvodu překážky na trase Praha-Bubny Vltavská – Praha-Dejvice jsou přerušením provozu dotčené linky R24, R45, S5, S54.

"Cestující mohou v úseku Praha-Dejvice – Praha-Bubny Vltavská a zpět využít tramvajové linky č. 1 a 25, kde budou uznány jízdní doklady ČD (Hradčanská - Vltavská)," píšou webové stranky Ropidu. Tento problém se vyřešil také poměrně rychle, podle mluvčího Filipa Drápala se provoz na hranici Prahy 6 a 7 postupně vracel do normálu po deváté hodině dopoledne.