„Na místo vyrazila záchranářská i lékařská posádka a inspektor. Zhruba 50letý muž ale utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Záchranáře proto vystřídal koroner,“ informovala na Twitteru mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

„Krátce po poledni jsme přijali oznámení, že mělo dojít k pádu muže do kolejiště přibližně 200 metrů před zastávkou Strašnice směr Hlavní nádraží. Podle prvotního zjištění se s největší pravděpodobností jedná o sebevraždu,“ sdělila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Novináři si mohli prohlédnout zrekonstruovaný Negrelliho viadukt v centru Prahy 29. května 2020.
VIDEO: Nezůstal kámen na kameni. „Nový“ Negrelliho viadukt očima strojvedoucího

Zhruba stovku cestujících z vlaku Os 2532 pomohli evakuovat pražští hasiči spolu se svými kolegy ze Správy železnic. "Vlaky linky S9 jsou v úseku Praha Hostivař - Praha Hlavní nádraží a zpět vedeny odklonem přes stanici Praha Libeň, kde pro výstup a nástup nezastavují," uvedly České dráhy na svém webu.

Jízdenky Českých drah jsou uznávány v následujících prostředcích MHD: tramvajová linka č. 22 v úseku Nádraží Hostivař - I.P. Pavlova, metro linka "C" v úseku I.P. Pavlova - Hlavní Nádraží, tramvajová linka č. 6 v úseku Kubánské náměstí - Nádraží Vršovice a tramvajová linka č. 7 v úseku Nádraží Strašnice - Nádraží Vršovice, uvedl dopravce. Předpokládané obnovení provozu bylo plánováno na zhruba čtvrt na tři odpoledne, došlo k němu zhruba o půl hodiny později.

Pohled na Hlavní nádraží v Praze
Vlak v centru Prahy srazil člověka. Muž přišel při nehodě o nohy