„Zjistili jsme to z rozboru a nahrávek. Ta situace na místě byla složitá. Nicméně tak, jak to vypadá v tento okamžik, se jedná o chybu člověka, možná více lidí. Zabezpečovací zařízení fungovalo bezproblémově a správně,“ vysvětlil Radiožurnálu generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.

Rychlík jedoucí do Žďáru nad Sázavou se srazil s takzvaným posunovým dílem osobního vlaku, tedy se soupravou bez cestujících. Právě tento osobní vlak, který jel pro cestující z pendolina, jež předtím srazilo člověka, vykolejil. 

Srážka vlaků v Běchovicích 10. 7. 2020.
VIDEO: V Běchovicích srazil vlak člověka, pak se střetly rychlík a osobní vlak

V době srážky byla v místě kvůli jiné nehodě průjezdná jen jedna ze tří kolejí. K plnému obnovení provozu došlo až v sobotu ve tři hodiny ráno. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

"Škoda na drážních vozidlech byla vyčíslena na pět milionů korun. Škoda na dráze bude vyčíslena až po odstranění vlaků z místa nehody," uvedl v pátek mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. 

V tomto týdnu to není první srážka vlaků na české železnici. V úterý se na jednokolejné trati u Perninku na Karlovarsku srazily dva osobní vlaky, následky byly v tomto případě tragické - zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno. Zde jeden ze strojvůdců nevyčkal ve stanici na příjezd protijedoucího vlaku.

CityElefant na lince S7 v Dobřichovicích.
Smolný pátek na železnici završila stržená trolej, koridor do Berouna nefungoval