„Oznámení, že vlak srazil nezletilou osobu, jsme přijali v 9.20 hodin. Stalo se to dva kilometry od Nádraží Holešovice, na úrovni ulice Povltavská. Trať byla po dobu zásahu složek IZS v jednom směru uzavřená. Poté byla uzavřena i trasa do Holešovic," řekl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Patnáctiletá dívka spadla na Smíchově pod vlak.
Vlak srazil na smíchovském nádraží patnáctiletou dívku. Nehodu nepřežila

Mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová doplnila, že na místo vyjela lékařská záchranářská posádka a také inspektor. „Po příjezdu na místo jsme bohužel zjistili, že čtrnáctiletý chlapec utrpěl zranění neslučitelná se životem. Záchranáři mu už nedokázali pomoci. Na místo vyjel koroner," sdělila.

Policisté nyní zjišťují okolnosti tragédie. Některé vlaky byly odřeknuty, spoje mezi stanicemi Praha hlavní nádraží a Roztoky u Prahy byly odkloněny. V 9:41 hodin byl obnoven provoz po jedné traťové koleji sníženou rychlostí.

Pád ženy do kolejiště na lince metra C v pondělí 17. ledna 2022.
Sebevražedný pokus? Pád ženy do kolejiště přerušil provoz na lince metra

Nejedná se o jediné úmrtí mladého člověka po srážce s vlakem z tohoto týdne. V pondělí ráno na smíchovském nádraží střet nepřežila patnáctiletá dívka. Spadla pod přijíždějící vlak a bohužel utrpěla zranění neslučitelná se životem.