K poruše došlo v Radotíně už včera pozdě večer, kdy strojvedoucí ČD Cargo nerespektoval návěst a strhl vedení, do kterého následně najel CityElefant Českých drah. Na jedné koleji byla plánovaná výluka kvůli modernizaci tratě, provoz je tak zastaven. „Pracuje se na odstranění, věříme, že do poledne by mohla být trať opět průjezdná,“ řekla mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová.

To se nakonec krátce po dvanácté hodině podařilo, než dojde ke stabilizaci po mimořádné události, mohou vlaky nabírat 10 až 30 minut zpoždění, informoval web Pražké integrované dopravy.

Dálkové vlaky mezi Plzní a Prahou končí ve stanici Beroun, některé expresy začínají v Dobřichovicích nebo jedou odklonem přes Rudnou. Mezi Dobřichovicemi a Radotínem je kyvadlová náhradní autobusová doprava. Některé vlaky jsou zcela odřeknuty. Kompletní přehled je na stránkách ČD mimořádnosti.

Česká železnice včera zažila mimořádně smolný den, kdy několik důležitých úseků stálo kvůli poruchám trakčního vedení. Podvečer pak zkolabovala kvůli srážce s osobou a následné srážce vlaků doprava mezi Prahou a Kolínem. Dnes provoz komplikují ještě popadané stromy na některých tratích na Vysočině a v Jihočeském kraji.