Událost se podle policie stala před půl druhou v noci na magistrále nedaleko pankrácké věznice. "Proč k dopravní nehodě došlo, budou nyní vyšetřovat kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," oznámil tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Na místo jako první dorazili členové pohotovostní motorizované jednotky a pražské cizincké policie, hlídky dorazily během čtyř minut. "Policisté museli nejprve zaklíněného muže dostat ven z vozu. Jelikož byl muž v bezvědomí a nedýchal, tak k jeho záchraně použili defibrilátor a postupovali podle instrukcí," popsal mluvčí Daněk.

Muži zákona spolupracovali s hasiči, zraněnému několik minut masírovali srdce a za pomoci ambuvaku zajistili umělé dýchání. Při resuscitaci se muže podařilo přivést zpátky k životu a pak už o pacienta pečovali záchranáři, kteří ošetřili rovněž druhé osoby v autě. Vozidlo se při havárii převrátilo dokonce na střechu. "Řidič se ještě na místě podrobil dechové zkoušce i testu na drogy, kdy oba výsledky byly negativní," řekl policejní mluvčí Daněk. V pátek Daněk v tiskové zprávě oznámil smutnou novinu: "Muž i přes veškerou snahu lékařů bohužel zemřel."