„Praha 6, Evropská ulice ve směru z centra na úrovni ulice Arabská - kvůli havárii vodovodu omezen provoz aut. Jezdí se pouze v pravém jízdním pruhu,“ informovali taktně o události odhalující disktrétní záležitosti na Twitteru pražští policisté zhruba ve čtvrt na jednu.

Na místo vyrazili kromě policejních jednotek také pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) i lidé z radnice Prahy 6, aby situaci co nejrychleji vyřešili. Radnice plánovala kvůli omezení provozu i případné vytvoření objízdné trasy. „Vybouchla revizní šachta kanalizační stoky. Příčinu neznáme, je to zcela neobvyklé,“ uvedl Tomáš Mrázek, mluvčí PVK.

Na odstranění závady pracovali technici PVK. Policisté regulovali dopravu. Podle twitterového účtu šesté městské části by následky nehody na Červeném vrchu mohly být odstraněny kolem jedné hodiny, kdy by se mohlo po Evropské na ruzyňské letiště mohlo opět jezdit dvěma pruhy.

Svědci výbuchu kanálu webu Novinky.cz sdělili, že fekálie a toaletní papíry byly rozesety do okolí zhruba dvaceti metrů. „Byla slyšet velká rána a poklop vyletěl do vzduchu. Bylo obrovským štěstím, že auta v tu chvíli stála na červené, jinak by to nějaké trefilo,“ řekl Novinkám jeden z nich.