Pod názvem Tíseň se koná společné cvičení nejenom vojenských a civilních hasičů, ale celková simulace koordinovaného zásahu armády a složek integrovaného záchranného systému při letecké nehodě.

Podezřelý balíček vyklidil celou firmuBombový poplach, z něhož se nakonec vyklubal zbytečný rozruch, zažili v pondělí pracovníci firmy zabývající se přepravou balíkových zásilek v Klecanech na Praze-východ. Při kontrole balíků rentgenem odhalili podezřelý předmět připomínající nastraženou bombu. Přivolaní policisté prostor evakuovali – a přizvali i hasiče a zdravotnické záchranáře. Jejich pomoci naštěstí nebylo zapotřebí.

To, že nepůjde o nic nebezpečného, naznačil už policejní pes vycvičený k vyhledávání výbušnin: podezřelá zásilka ho nezaujala. Také pyrotechnik po další kontrole rentgenem konstatoval, že nástražnému výbušnému systému se obsah nepodobá. Po rozbalení se ukázalo, že uvnitř skutečně nic nebezpečného nebylo: šlo o napájecí zdroj k UV tiskárně.

Šofér dodávky řídil před zákazDokumenty předložil všechny, které ukázat měl – policejním slovníkem jde doklady potřebné k řízení a provozu motorového vozidla – to však ještě neznamenalo, že bylo vše v pořádku. Čtyřiatřicetiletý muž za volantem dodávky Ford Transit, kterého policisté kontrolovali v obci Bašť na Praze-východ, totiž na šoférské sedačce neměl co pohledávat.

Vyšlo najevo, že od předloňského prosince má blokaci řidičského oprávnění. V pondělí tudíž vyslechl obvinění z maření výkonu úřadního rozhodnutí. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.