Dva lidské životy si v noci na středu vyžádala vážná nehoda, k níž došlo v Lahovicích na okraji metropole nedlouho po druhé hodině. Jednadvacetiletá řidička nezvládla svůj vůz Suzuki na Strakonické. Poblíž dostihového závodiště v Chuchli auto jedoucí směrem od centra vyletělo mimo silnici, převrátilo se přes střechu a zůstalo stát na kolech pod srázem mezi stromy v zahradě.

Havárii nepřežila jak žena za volantem, tak 58letý spolujezdec. Dalšího pasažéra, příbuzného zemřelého muže, převáželi záchranáři do nemocnice s poraněním hlavy. Podle policistky Evy Kropáčové je jeho zranění vážné.

Dopravní policisté zjišťují, zda se na nehodě, k níž došlo na rovném úseku, podepsaly vysoká rychlost nebo mikrospánek, či zda za tragédií stály jiné příčiny a zda na ní neměl podíl nějaký další účastník silničního provozu. Úkolem soudních lékařů také bude provést testy, které jsou v obdobných případech obvyklé – prověřit zdravotní stav řidičky a zkontrolovat, zda nebyla pod vlivem nějakých návykových látek. „Policisté z oddělení dopravních nehod nyní celou událost prošetřují, zjišťují příčinu a viníka,“ konstatovala Kropáčová.

(zw)