O nehodě v ulici U dráhy v Praze 6 informoval mluvčí pražského hasičského záchranného sboru Martin Kavka na twitterovém účtu. Na místě zasahovala petřínská jednotka spolu s drážními kolegy. Policisté přijali oznámení o tragické srážce v 15:15. „Okolnostmi nehody se zabýváme. Orientační dechová zkouška na alkohol u strojvedoucího byla negativní,“ řekl Pražskému deníku policejní mluvčí Jan Rybanský. Podle Blesk.cz se jednalo o zhruba padesátiletého muže.

Firma Ropid, která organizuje městskou hromadnou dopravu v metropoli a jejím okolí, píše na webových stránkách, že vlak Os 9867 srazil osobu pohybující se v kolejišti. Dotčené linky jsou podle Ropidu R24, R45, S5. „V úseku Praha-Bubny Vltavská - Praha-Veleslavín a zpět budou cestující přepraveni MHD,“ uvádí web.

Několik spojů muselo být kvůli nehodě odřeknuto, spěšný vlak ze stanice Praha-Bubny Vltavská (pravidelný odjezd 15:21) do Kladna rovněž nevyjel. Rychlík 1226 Lány, který měl odjet v 15:12 z Dejvic, bude opožděn o zhruba dvě hodiny. Provoz na trati č. 120 byl obnoven krátce před šestou hodinou. Vlaky dojíždějí se zpožděním své trasy.

Dopravu komplikuje další porucha trakčního vedení

Železniční dopravu navíc od brzkého rána komplikuje porucha trakčního vedení ve stanici Praha-Vršovice. „Linka S49 již jezdí ve celé trase, zkrácen je však Pacifik. Linky S8 a S88 je ukončen ve Vršovicích. Cestující mohou použít Metro C na Kačerov, nebo ostatní vhodné vlaky linek S9, R17 a R49,“ uvedl kolem třetí hodiny Ropid na sociální síti. Stále přetrvávají problémy ve Vinohradských tunelech, organizátor dopravy se proto rozhodl, že vybrané vlaky S8 a S88 budou následujících čtrnáct dní ukončeny ve Vršovicích. „Pro linku S9 se taktéž připravuje opatření do 11. března. Vybrané vlaky budou vedeny v úseku Praha hl.n. - Praha-Hostivař odklonem mimo stanici Praha-Vršovice.“

Vlakovým trolejím nedělá dobře současné počasí, kdy jsou velké rozdíly mezi nočními a denními teplotami. Mimořádné události bývají poslední dobou částější i kvůli stáří trakčního vedení a situaci zhrošuje stavba železničního koridoru mezi Vršovicemi a Hostivaří.