„Při stavbě hotelu spadl dělník do kanalizační stoky a byl pravděpodobně odplaven vodou,“ informoval o zásahu všech složek Integrovaného záchranného systému mluvčí Jan Rybanský na twitterovém účtu policie. Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka pak doplnil, že na místo vyrazily tři jednotky včetně potápěčů a lezců.

Zdroj: Youtube

Vyslán byl i speciální tým USAR, který se zabývá vyhledáváním lidí - například při zemětřesení či pádu budov. Kolem půl třetí byli k pátrání po muži přivoláni i členové poříčního oddělení policie, kteří prohledávali hladinu Vltavy.

Práci specialistům komplikuje déšť, který v kanále vytváří silný proud. Potápěči i přes to několik hodin pátrali a na několika místech kanalizace na území Prahy 6 a okolí vždy jeden z nich vstupoval pod zem. Do výpusti spadl ještě třicetiletý dělník, jehož se podařilo zachránit. Původně se hovořilo o tom, že k neštěstí došlo v souvilosti s rekonstrukcí hotelu Pyramida, což však ředitel Matěj Vyskočil vyvrátil.

„Muž byl po vyšetření a zajištění tepelného komfortu převezen s podchlazením a oděrkami do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích,“ uvedla na sociální síti mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Dvě posádky a inspektor dohlíželi na další průběh akce. Po třetí hodinou odpolední hasičský záchranný sbor prostřednictvím twitterového účtu oznámil, že pátrání bylo ukončeno.

„Případ byl předán pracovníkům PVK, kteří budou v pátrání pokračovat po zlepšení počasí. V případě nutnosti jsme připraveni opět poskytnout síly a prostředky,“ slíbil mluvčí pražských hasičů Kavka. Bohužel se však snižuje šance na přežití nezvěstného dělníka. V úterý hledání pokračuje, policisté budou prohledávat oba břehy Vltavy až do Klecan.

Ve Vltavě v Podbabě leželo mrtvé tělo.
Voda vydala dvě mrtvoly. Jeden muž byl v rybníku, druhý ve Vltavě