České dráhy na webu uvedly, že vlak najel do „kamení nastraženého v kolejišti“. Mimořádná událost na trati číslo 210 byla krátce po šesté hodině ukončena.

| Video: Youtube

Městská společennost Ropid organizující dopravu v metropoli a okolí na oficiálním twitterovém účtu uvedla, že cestující mohou v úseku Nádraží Braník až Nádraží Modřany využít tramvajových linek, kde byly uznávany jízdní doklady ČD. „Vlaky Os 9018 a Os 9019 pojedou už podle jízdního řádu,“ napsal Ropid později.

„Mohu potvrdit, že jsme dostali oznámení o této události a případem se zabýváme. Zatím nejsou známy žádné bližší informace,“ uvedla pro agenturu ČTK mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Na místě nehody byli také odborníci ze SŽDC. Drážní inspektor celou událost zadokumentoval.

„Dle sdělení drážního pracovníka nehrozilo, že by vlak v důsledku najetí na toto kamení vykolejil. Případ byl proto zatím kvalifikován jako trestný čin poškození cizí věci. Změnu právní kvalifikace nemůžeme do budoucna vyloučit,“ řekla Novinkám policejní mluvčí Zoulová s tím, že po pachateli (případně pachatelích) kriminalisté pátrají.