„Oznámení jsme přijali v půl páté. Ke sražené chodkyni na Břevnově vyráželi záchranáři, lékař i inspektor. Bohužel u sražené ženy byla zranění neslučitelná se životem. Na místě je koroner. Třiačtyřicetiletou řidičku tramvaje záchranáři po ošetřeni odvážejí s akutní stresovou reakcí,“ uvedla tisková mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. 

"V úseku Malovanka - Bílá Hora je zavedena náhradní autobusová doprava X22. Ve směru z centra (Malovanka - Bílá Hora) jede jako tramvajové linky 22 a 25, ve směru do centra jede ze zastávky Bílá Hora ulicí Patočkovou do zastávky Malovanka. Obsluhované zastávky - Malovanka, Kajetánka, Břevnovská, Říčanova, Bílá Hora," uvedl na svém webu dopravní podnik. 

Je to už třetí vážná kolize tramvaje s člověkem v krátké době. Minulý týden v úterý zahynuli po střetu s tramvají dva muži u I. P. Pavlova, v pátek dopoledne byla zraněna seniorka ve Vršovicích. "Při přecházení kolejí mějte prosím na mysli, že tramvaj nezastaví na místě, nemůže nikam uhnout a často ji ani neslyšíte. Na přechodech pro chodce má tramvaj přednost," varoval na svém Twitteru organizátor pražské dopravy Ropid.