"Tramvajové linky jsou obousměrně odkloněny takto: linka 6: …Strossmayerovo náměstí - Vltavská - Pražská tržnice - Maniny… linka 12: …Strossmayerovo náměstí - Veletržní palác - Výstaviště Holešovice. linka 17 (vybrané spoje): …Strossmayerovo náměstí - Vltavská - Pražská tržnice - Ortenovo náměstí - Nádraží Holešovice… Náhradní doprava nemůže být zavedena pro neprůjezdnost vyloučeného úseku," uvedl na svém webu dopravní podnik. K plnému obnovení provozu došlo ve tři čtvrtě na jednu odpoledne.

"V ulici U Výstaviště v Praze 7 byla naměřena vysoká koncentrace plynu. Z toho důvodu dojde k evakuaci osob z budov přilehlých křižovatce ulic U Výstaviště a Bubenská. Předpoklad odstranění závady na plynovém potrubí je zhruba tři hodiny," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

"Plynaři stále se pracují na uzavření středotlakého potrubí, v ulici Bubenská nebezpečné hodnoty koncentrace plynu již nebyly naměřeny, v ulici U Výstaviště hodnototy plynu klesají," uvedli hasiči na Twitteru krátce po půl dvanácté. Krátce po poledni informovali, že přívod plynu se podařilo uzavřít a situace by se měla pomalu vracet do normálu.

Mapa uzávěry

Nová uzávěra v okolí úniku plynu v Holešovicích.

"Křižovatka ulic U Výstaviště a Bubenská a přilehlé komunikace jsou uzavřeny pro veškerou dopravu, včetně MHD. Uzavřeny jsou konkrétně křižovatky ulic Dukelských hrdinů a Strojnická, Bubenská a Na Šachtě a Partyzánská a Na zátorkách. S ohledem na bezpečnost nezúčastněných osob rozšířili policisté bezpečný perimetr uzávěry až do ulice Železničářů a dalších. V místě provádí policisté odklon na objízdné trasy. Respektujte prosím jejich pokyny," doplnil Hulan. Krátce po půl jedné odpoledne byl perimetr zrušen a do 11.45 zůstala uzavřena jen ulice U Výstaviště.