Sedmatřicetiletý muž, jehož stroj i jeho samotného v obci dobře znají, se za každou cenu snažil vyhnout silniční kontrole. Policisté ho chtěli zastavit, sotva ujel pár desítek metrů. Jezdec na čtyřkolce měl ale jiný záměr: s uniformami se vůbec nebavit a zmizet.

Světelný nápis Stop na služebním autě nerespektoval – a vůz s majákem na střeše se snažil objet po travnatém pásu, připomněla policistka Jana Dětská; ta o události, jež se v centru Hrusic odehrála v pátek hodinu před půlnocí, informovala v noci na pondělí na webových stránkách středočeské policie.

Snaha ujet se ale čtyřkolkáři zkomplikovala. Na kámen totiž nenarazila příslovečná kosa, ale právě jeho čtyřkolka. Podvozkem se zadrhla o mohutný šutr, který ne a ne přejet.

Na policistu zacouval

Ani v této situaci to ale muž za řidítky nechtěl vzdát. „Popojel dozadu – a přestože viděl, že před ním stojí policisté a dávají mu plně srozumitelné pokyny k zastavení, najel na policistu, čímž způsobil jeho pád – a z místa ujel," přiblížila Dětská okolnosti incidentu. Při něm policista utrpěl zlomeniny nohy. Zranění je tak vážné, že si vyžádalo operaci a následnou hospitalizaci.

Podle popisu řidiče a jeho stroje se podezřelého místního muže podařilo vypátrat v sobotu. To byl střízlivý – podle svědků nicméně na čtyřkolku u hospody sedl poté, co předtím uvnitř popíjel.

Tomu, že s řízením za situace, kdy pohlédl na dno sklenky s něčím ostřejším, si nedělá velkou starost, ostatně napovídá záznam v policejních evidencích – za ohrožení pod vlivem návykové látky již byl odsouzen. „A rovněž mu byl vysloven zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel," připomněla Dětská.

Tentokrát může vzít jed na to, že to bude vážnější. Ještě během víkendu vyslechl obvinění ze zvlášť závažného zločinu násilí proti úřední osobě – a v případě odsouzení mu hrozí až 12letý trest.