Ke střetu došlo krátce před půlnocí na křižovatce ulic Sokolovská a Šaldova. Vůz na lince číslo 8 zrovna mířil do hloubětínské vozovny a je tak trochu ironií osudu, že se stříbrným fordem srazila zrovna v místech, kde stojí bývalá Vozovna Karlín. Hala začala fungovat pro potřeby Elektrických drah v roce 1900, ale na začátku padesátých let minulého století karlínskou vozovnu nahradila nová právě v Hloubětíně, která se mimochodem teď bude bourat.

Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky aktuální nehoda poškodila protější budovu nedaleko zastávky Urxova. „Na místo jede speciální vyprošťovací automobil s hydraulickou rukou,“ uvedl na twitterovém účtu mluvčí Kavka. Dvěma jednotkám pomáhali ještě kolegové hasiči z dopravního podniku (DPP). Zraněný řidič byl po vyproštění předán do péče záchranářů a odvezen do nemocnice.

Zatímco osobní vůz byl po srážce odmrštěn na chodník a na zeď budovy, tramvaj vykolejila a bokem jela několik metrů po silnici a doklouzala až v podstatě k vozovně Karlín, kde dnes sídlí autosalon. Při nehodě zasahovali i policisté, kteří museli uzavřít Sokolovskou ulici. „Vykolejenou tramvaj dostali zpět na koleje pracovníci DPP. Veškeré okolnosti a příčiny nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ dodal Týdeník policie.