O nehodě, která se stala před 14. hodinou, informovali pražští hasiči na twitterovém účtu. „Není potřeba vyproštění,“ uvedl mluvčí Martin Kavka. Hasičská jednotka se po chvíli vrátila na základnu a případ předala kolegům z dopravního podniku, kteří nehodu zajistili. Mluvčí pražské záchranky Jana Poštová upřesnila, že se lehce zranili jeden muž (řidič tramvaje) a dvě ženy.

Podle informací z místa narazil upravený (částečně nízkopodlažní) vůz typu T3 do moderní 15T ForCity. „Tramvajáci“ na sociálních sítích spekulují, že první tramvaj dostala náhle signál k zastavení a druhá souprava už nestihla zabrzdit. Příčiny šetří policisté.

Na webu DPP uvedl, že kvůli přerušení provozu v úseku Hlavní nádraží – Nákladové nádraží Žižkov (v Olšanské ulici) jezdily mezi zastávkami Masarykovo nádraží – Husinecká – Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov – Želivského – Flora a zpět na Masarykovo nádraží náhradní autobusy.

Omezení se týkalo celkem čtyř tramvajových linek, které musely dočasně změnit trasu. „Linka 5 je vedena přes Vršovice po trase linky 7. Linka 9 je vedena přes I. P. Pavlova po trase linky 10. Linka 15 je ukončena na Bílé Labuti. Linka 26 je vedena přes Holešovice, Palmovku a Krejcárek,“ upřesnila magistrátní firma Ropid, organizátor městské hromadné dopravy v Praze a okolí.

Komplikace byly během čtvrtečního dne také v Holešovicích, kde v podjezdu nedaleko Výstaviště Praha nadměrný náklad způsobil poruchu trakčního vedení. Spoje linek 6, 12 a 17 se tak nejdříve zpožďovaly, pak změnily trasy a v úseku mezi Nádražím Holešovice a Strossmayerovým náměstím jezdila náhradní autobusová doprava X6. Provoz byl obnoven kolem 14:45. Další nehodu zaznamenali dispečeři MHD před 15. hodinou u náměstí Jiřího z Poděbrad, kde však blokovala provoz linek 11 a 13 jen pár desítek minut.