Policie informovala o nečekané dopravní komplikaci okolo 18:45. Kvůli zásahu záchranářů a přistání vrtulníku letecké záchranné služby Kryštof 01 musel být provoz přerušen také ve směru k brněnské D1.

"Vrtulnik transportoval zraněného řidiče do nemocnice. Provoz ve směru na D1  je obnoven," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský na Twitteru po osmé hodině.

Zdroj: Youtube

Třiatřicetiletého muž museli nejdříve vyprostit hasiči, pak se hned dostal do péče zdravotnické záchranné služby. "Muž byl uveden do umělého spánku a po zajištění životních funkcí byl letecky transportován s úrazem hlavy do Ústřední vojenské nemocnice," popsala mluvčí záchranky Jana Poštová.

Nákladní vůz podle všeho narazil do stěny jednoho z tunelů na Pražském okruhu. Další kolize se ve druhém tunelu stala v době zásahu u nehody v tom prvním. Obešla se bez vážnějšího zranění, ačkoliv také v Komořanském tunelu museli do akce hasiči s vyprošťovací technikou. Před devátou hodinou už by měl být na inkriminovaném místě provoz plynulý. Policisté okolnosti dopravních nehod vyšetřují.