Policie informovala o nečekané dopravní komplikaci okolo 18:45. Kvůli zásahu záchranářů a přistání vrtulníku letecké záchranné služby Kryštof 01 musel být provoz přerušen také ve směru k brněnské D1.

"Vrtulnik transportoval zraněného řidiče do nemocnice. Provoz ve směru na D1  je obnoven," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský na Twitteru po osmé hodině.

Třiatřicetiletého muž museli nejdříve vyprostit hasiči, pak se hned dostal do péče zdravotnické záchranné služby. "Muž byl uveden do umělého spánku a po zajištění životních funkcí byl letecky transportován s úrazem hlavy do Ústřední vojenské nemocnice," popsala mluvčí záchranky Jana Poštová.

Nákladní vůz podle všeho narazil do stěny jednoho z tunelů na Pražském okruhu. Další kolize se ve druhém tunelu stala v době zásahu u nehody v tom prvním. Obešla se bez vážnějšího zranění, ačkoliv také v Komořanském tunelu museli do akce hasiči s vyprošťovací technikou. Před devátou hodinou už by měl být na inkriminovaném místě provoz plynulý. Policisté okolnosti dopravních nehod vyšetřují.