"V rámci opravy přejezdu Českomoravská - Freyova jsme připravovali zkrácení uzavírky tak, aby během páteční odpolední špičky projížděla autobusová i automobilová doprava již bez omezení. Tento předpoklad byl reálný do doby dnešní noční mimořádné události, kdy do přejezdu i přes osazené dopravní značení vjelo osobní auto," uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Řidič jel směrem k metru Vysočanská. Nejspíš se rozhodl zkrátit si cestu a přejet přes koleje. Nemohl však tušit, že beton mezi mezi nimi je ještě čerstvý a jeho pokus tak skončil uprostřed kolejového pásu. Vyprostit ho musel jeřáb dopravního podniku.

Tímto svým kouskem ale nezpůsobil nepříjemnosti jen sobě. Na problémy zadělal i stavařům. "V souvislosti s řešením uvedené události bylo ovšem zjištěno i pochybení externího dodavatele betonových směsí, která neměla dostatečné parametry pro návazný postup prací. Z výše uvedených důvodů předpokládáme posun otevření přejezdu pro veškerou dopravu na sobotu v ranních hodinách," uvedla Řehková.