Po sedmé hodině twitterový účet firmy Ropid, organizátora městské hromadné dopravy v metropoli a okolí, informoval o mimořádné události, k níž tentokrát došlo vinou neobvyklé technické závody tramvaje. „Provoz v úseku Lotyšská - Podbaba byl zastaven. Tramvaje 8 a 18 jsou odkloněny z Vítězného náměstí na Červený vrch. Čeká se na jeřáb. Obnovení provozu můžeme očekávat za několik desítek minut,“ uvedl Ropid. Ve skutečnosti však byl provoz zastaven na dvě hodiny.

Do dejvické ulice Jugoslávských partyzánů musel rovněž vyprošťovací automobil. „Hasiči tramvaj nadzvedli a nasunuli pod ní náhradní 'podvozky'. Na těch pak tramvaj dojela na smyčku do Podbaby. Událost DPP dále prověřuje. Nikomu z cestujících v tramvaji se nic nestalo,“ informoval Týdeník policie.

Aneta Řehková, mluvčí DPP, později označila rozšířenou zprávu o upadlém kole jako poplašnou. „Je to bohapustý nesmysl. Žádné kolo neupadlo, natož za jízdy. Došlo pouze k protočení obruče kola, ale i ta zůstala stále na kole,“ upřesnila pro Pražský deník mluvčí Řehková.

Ojedinělá závada by nijak neměla ovlivnit nasazení tramvají Škoda 15T na pražské koleje. Poslední ze série 250 kusů nízkopodlažních souprav předala společnost Škoda Transportation teprve před dvěma měsíci. Zakázka za 17 miliard korun tak byla dovršena. Teď však jeden kus čeká reklamace.