Tramvaje dnes na dvou místech v Praze srazily a zranily chodce. Při nehodě, která se stala dopoledne v Sokolovské ulici, utrpěla žena těžká zranění, informovala mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová. Příčiny kolizí zatím nejsou známy, policie oba případy šetří.

První nehoda se odehrála krátce po 11:00 u zastávky Florenc. Záchranáři odvezli pětačtyřicetiletou ženu s vážným úrazem hlavy. „Po akutním ošetření a stabilizaci životních funkcí byla ve stavu umělého spánku předána na oddělení ARO Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ uvedla Ernestová.

Hodinu poté se podobná kolize stala ve Francouzské ulici na Vinohradech. Tramvaj srazila tentokrát dvaašedesátiletou chodkyni. Žena ale utrpěla jen lehká zranění. Záchranáři ji s tržným poraněním hlavy předali k ošetření do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí.

Nehod v Praze přibývá

Pražská policejní mluvčí ČTK řekla, že zatím nelze určit, zda mají nehody nějakou souvislost se zimním počasím a častými sněhovými přeháňkami. Nicméně v Praze od pondělí kvůli počasí dopravních nehod přibylo. Většinou jde ale jen o malé nehody bez vážnějších zranění. „Nabádáme řidiče ke zvýšené opatrnosti. Většinou jezdí opatrně,“ řekla mluvčí.