Informaci jako první zveřejnil oficiální twitterový účet pražských hasičů, který sdělil, že na místo byly poslány dvě jednotky a spolupracují se záchrannou službu i s policií. Nešťastná událost se stala zhruba ve tři čtvrtě na deset dopoledne, policisté byli hned kontaktováni.

Jana Poštová, mluvčí pražské záchranky, o chvíli později zásah potvrdila pro Pražský deník. Podle Poštové přijela se záchranáři i lékařská posádka a inspektor. Šestaosmdesátiletou ženu s těžkým úrazem hlavy a zraněnou nohou po zajištění životních funkcích transportovali na ARO vinohradské nemocnice. Sražená chodkyně je nyní v umělém spánku.

"Nehoda se stala na zastávce Koh-i-noor ve směru do centra. Podle prvotních zjištění žena přecházela před tramvají ve chvíli, kdy souprava vyjížděla ze zastávky," řekl Pražskému deníku mluvčí pražské policie Jan Daněk. Důchodkyně neskončila pod koly tramvaje, protože se jednalo o novou soupravu, tak byla starší žena sražená bokem předního vozu. Záchranné složky musely poskytnout pomoc také řidiči tramvaje, který se po nehodě psychicky zhroutil.

Kvůli nehodě ve Vršovicích byly tramvajové linky 6, 7, 22 a 24 odkloněny a dopravní podnik na mimořádnost reagoval zavedením náhradní autobusové dopravy X-7 v úseku Čechovo náměstí - Strašnická. Provoz MHD byl obnoven krátce po 11. hodině.

Případ šetří také dopravní policie, která nemusela regulovat automobilovou dopravu v okolí, neboť místo nehody se nenacházelo ve vozovce, ale v tramvajovém pásu. Policisté hledají přímé svědky páteční nehody, kteří se mohou přihlásit na lince 158.

Na Vršovické ulici před necelým rokem nepřežil dopravní nehodu pětasedmdesátiletý senior, srazilo jej auto. V úterý zemřeli dva chodci po srážce s tramvají na I.P. Pavlova.