Okolnosti události zůstávají v šetření; nicméně v podobných případech obyčejně častěji než nehoda stojí v pozadí sebevražedný úmysl. Tak to nejspíš bylo i v tomto případě, sdělila Deníku Jiřina Ernestová z centrály záchranné služby. Indicie z místa události podle jejích slov napovídají, že se jednalo o dobrovolné ukončení života.

Protože až do 6.45 hodin jezdily vlaky podzemní dráhy pouze v úsecích Zličín – Nové Butovice a Florenc – Černý Most, dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu a v centru metropole přesměrovával cestující rovněž na koleje, ale v povrchové dopravě: do tramvají.

Dopoledne Deník zaznamenal, že o tragické události, o níž měli informace z internetu, debatovali cestující i na na zelené lince A. Bylo to v souvislosti s tím, že do stanic nevjížděly přijíždějící soupravy tak svižně, jako bávalo zvykem, ale podél peronu se pohybovaly doslova krokem.

Byla to náhoda – nebo šlo reakci na ranní úmrtí? To bylo téma, nad nímž se dohadovala dvojice mužů středního věku. Nakonec dospěli ke shodě: náhody neexistují.

Seniorka si zřejmě vzala život samaTragické skoky v ranních zaznamenali pražští záchranáři hned dva, uvedla ve středu Jiřina Ernestová z centrály záchranné služby. Vedle úmrtí mladé ženy v metru na Smíchově byli přivoláni také ke smrtelnému pádu v Záběhlicích. V tamější ulici Kapraďová nepřežila pád ze čtvrtého patra 74letá žena. Více by mělo ukázat další šetření – prvotní poznatky nicméně svědčí o tom, že skoncovat se životem bylo jejím úmyslem.