I poté, co se po odletu vrtulníku a přeskupení techniky záchranných složek podařilo na třípruhové dálnici uvolnit průjezd pro osobní auta levým jízdním pruhem, zůstávala před místem nehody masivní kolona spojená se zdržením v řádu desítek minut. Hodně desítek minut; přes hodinu. Nehoda na příjezdu do metropole měla dopady i na provoz na výjezdu z hlavního města. Řidiči mířící z Prahy k Benešovsku a dále na Brno totiž zpomalovali, aby si mohli prohlédnout, co se v protisměru odehrává.

Po nehodě, kterou provázel i větší únik chemické látky, museli hasiči těžce zraněného řidiče ze zdemolované kabiny tahače vyprošťovat. Asi 30letého muže transportoval do nemocnice vrtulník. Pražští záchranáři informovali, že utrpěl vážné poraněné nohy. „U muže jsme poskytli žilní vstup, podali léky na bolest, doplnili tekutiny a letecky transportovali do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ uvedla záchranné služba na twitteru.

Chemikálii se hasičům podařilo zachytit, takže se nedostala do okolního prostředí. Částečně poškozený náklad pak z ložného prostoru vykládali v ochranných oblecích. Museli postupovat obezřetně, aby nedošlo k dalšímu úniku.

Přesné okolnosti nehody zůstávají předmětem šetření policie.