Regionální organizátor dopravy Ropid zavedl zhruba od šesti hodin ráno kyvadlovou náhradní autobusovou dopravu. Autobusy však neobsluhovaly zastávku Všenory a navíc se ukázalo, že se zcela zaplní již v Dobřichovicích a v dalších stanicích již nemají kapacitu.

Linky 664 a 665 byly prodlouženy z Černošic k Nádraží Radotín a zpět, linka 665 ve směru z Karlíka do Černošic zajíždí k nádraží Dobřichovice. "Cestujícím mezi Berounem a Prahou doporučujeme využít také linku S6 přes Rudnou nebo autobus 380 přes Rudnou na Zličín. Alternativa je také linka 448 z Dobřichovic do Mníšku a dále autobusy 3xx na Smíchov," uvedl Ropid na svých webových stránkách.

Krátké spoje linky S7 Praha - Řevnice byly do odvolání zrušeny. Od 6.55 došlo k obnovení provozu po jedné traťové koleji bez možnosti křižování vlaků v Radotíně. Náhradní autobusová doprava zůstala zavedena.

Rychlíky linky R17 zastavují navíc v úseku Dobřichovice - Praha-Radotín. Z Radotína se jezdí odklonem přes Krč mimo stanici Praha-Smíchov. podle posledních odhadů bude provoz vlaků omezen až do odpoledních hodin.

"Mezi Dobřichovicemi a Radotínem je provoz již bez omezení. Mezi Radotínem a Smíchovem se stále jezdí po jedné traťové koleji. NAD zůstává v provozu za velmi omezený provoz vlaků," uvedl Ropid na Twitteru zhruba v půl deváté dopoledne. "Náhradní autobusy jsou zkráceny pouze mezi Smíchov a Radotín, budou jezdit pouze do 9.30. Linky 664 a 665 se vrací do svých pravidelných tras," doplnil o čtvrt hodiny později.