Mezi Novými Butovicemi a Černým Mostem zůstal provoz zachován. Podle informací na Twitteru byl předpoklad obnovení provozu v půl čtvrté odpoledne, stránky dopravního podniku jej později posunuly na 15.50, podařilo se to v 15.40.

K nehodě vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. "Po informaci o nehodě, kterou jsme obdrželi z dispečinku metra, jsme na místo vyslali záchranářskou a lékařskou posádku. Žádné bližší informace k případu zatím nemám," řekla Pražskému deníku mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Geologický průzkum pro metro D.  V popředí (zleva) pražský primátor Zdeněk Hřib, jeho náměstek Petr Hlaváček, náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr a ředitel DPP Petr Witowski symbolicky zahájili 19. června 2019 v Praze geologický průzkum.
Déčko dáme! Na stavbě nového metra se poprvé koplo do země

"Ve stanice metra Hůrka došlo ke střetu pětačtyřicetiletého muže se soupravou metra. Na místě zasahovaly posádky RZP a RV. Museli jsme jej uvést do umělého spánku, zajistit dýchací cesty, imobilizovat a budeme převážet s mnohačetnými poraněními do FN Motol," uvedla později na Twitteru.

"Podle prvotních informací nic nenasvědčuje sebevražednému úmyslu, nejspíš šlo o nehodu. Případem se budeme samozřejmě zabývat," uvedla mluvčí pražských policistů Andea Zoulová.

Metro linka C - ilustrační foto.
Pád ženy do kolejiště zastavil metro na části linky C. Mohlo jít o sebevraždu