Kousek před před Prahou, na čtvrtém dálničním kilometru, zablokovalo pravý jízdní pruh porouchané nákladní auto. I když levý pruh zůstal průjezdný, v silném provozu se vytvořila rychle narůstající kolona. Protáhla se až za Kralupy nad Vltavou – po Všestudy; motoristé v ní nabírali citelné zdržení v řádu desítek minut.

Po sedmé hodině zkomplikovalo porouchané auto také příjezd od Slaného na Prahu po dálnici D7. Zastavilo se v levém jízdním pruhu na dálničním kilometru 15,5 – a ani zde se to neobešlo bez kolony.

Před devátou se pak porucha objevila také na dálnici D5. Na Berounsku: ve směru jízdy od Prahy na Rozvadov na 30. kilometru mezi úrovní Zdic a Žebráku. Ani zde se to neobešlo bez zdržení. Na D5 na Berounsku a na Praze-západ se pak zácpám vzniklým kvůli hustému provozu nevyhnuli řidiči mířící k hlavnímu město od Berouna. Do kolony brzdili u Loděnice.

Nedaleko, na výjezdu z Loděnice Karlštejnskou ulicí, ráno uvízl kamion blokující jízdní pruh. Místo zůstalo průjezdné díky kyvadlovému řízení dopravy umístěním provizorní světelné signalizace. Nákladní auto uvízlé na ledovce ve Slánské ulici ve Smečně omezilo průjezd po silnici II/236 už od středečního večera – s opatrností ho ale bylo možné objet. Uvízlý nákladní vůz přinesl dopoledne zdržení také na Rakovnicku: u obce Senec.

Půl druhé hodiny po půlnoci havaroval kamion mimo komunikaci na dálnici D11 na Nymbursku. Nehoda, k níž došlo ve směru jízdy na Prahu na kilometru 25,8 před sjezdem na Poříčany, si vyžádala i zásah zdravotnických záchranářů. Následně však zůstalo místo s opatrností průjezdné. Naštěstí bez zranění se obešly některé ranní nehody: například střet dvou osobních aut u Postřižína na Mělnicku, bouračka osobního auta v Hradištku na Praze-západ, a dokonce malér na silnici z Kolína směrem na Veltruby, kde se osobní auto dokonce převrátilo. Nakolik se na těchto nehodách podepsalo počasí, ukáže další policejní šetření.

Více se po ránu bouralo na Mladoboleslavsku. U Bělé pod Bezdězem byla silnice na Jezovou a Ralsko krátkodobě uzavřena kvůli vyprošťování osobního auta. U obce Bradlec sjelo na silnici II/610 osobní auto do příkopu. Bez zranění se obešla nehoda se dvěma havarovanými auty v Boleslavské ulici v obci Vlkava.Ani v zasněžené krajině se řidičům nevyhýbají střety se zvěří.

Jedna méně obvyklá se stala v půl osmé na Kolínsku: u obce Krakovany poškodila osobní auto srážka s bažantem. Nehody se srnami, které se obešly bez zranění lidí, byly hlášeny z Rakovnicka i z Benešovska. U Jesenice do vysoké zvěře narazilo osobní auto, u Bystřice nákladní.

Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje informovala, že v těchto dnech vyjíždí do terénu po celém kraji po celém kraji veškerá technika zimní údržby a povoláno bylo i dvacet traktorových radlic. „Silnice jsou ošetřené a sjízdné se zvýšenou opatrností. Teploty se pohybují od -8 do -3 stupňů Celsia. Milí řidiči, jezděte opatrně!“ napsali ráno silničáři na facebooku.