"Bohužel zranění sražené osoby byla očividně neslučitelná s životem, takže na místo vyrazil rovnou koroner," řekla Pražskému deníku mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Událost dočasně zastavila provoz v úseku Praha-Běchovice - Úvaly. Krátce před půl osmou osmou večerní byl provoz obnoven po dvou ze tří traťových kolejí. Vlaky nabíraly až dvacetiminutová zpoždění, spoj linky S7 jedoucí z Berouna přes Prahu do Českého Brodu byl ukončen v Běchovicích.

Do největších potíží se ale dostali cestující z vlaku, který se s člověkem střetl. O tragédii je sice palubní personál informoval, ale dlouho se nevědělo, zda dojde k nějakému řízenému opuštění soupravy nebo co se vlastně bude dít.

Tak trochu zmatek

"Chvíli to vypadalo, že na vedlejší koleji zastaví jiný vlak a předními dveřmi nás do něj přesunou.  K tomu ale nedošlo a tak nás po necelých dvou hodinách odvezli do Běchovic, kde jsme měli počkat na další vlak. Tomu sice neustále hlásili výrazné zpoždění, ale nakonec přijel relativně na čas. Stejně jsem vlastně z Českého Brodu jela do Prahy zhruba tři hodiny," řekla Pražskému deníku jedna z pasažérek.

Pražská integrovaná doprava na svém twitterovém účtu uvedla, že místo náhradní autobusové dopravy došlo k dočasnému posílení linek 163 a 250 z Rohožníku až do Úval. Jelikož před osmou hodinou začalo docházet k postupné stabilizaci provozu, tato úprava by měla skončit zhruba ve 20.30