Už večer byly přivolány po vážné dopravní nehodě u Malešova. Osobní auto srazilo dvojici chodců, když ve vysoké rychlosti 49letá řidička Fordu Fiesta v zatáčce vyjela mimo komunikaci. Policejní mluvčí Vendulka Marečková upřesnila, co a jak se stalo: „Žena zřejmě nepřizpůsobila rychlost vozu a uvedla vozidlo do smyku. Vůz se stal neovladatelným a dostal se do protisměru – kde bohužel právě procházela dvojice."

Oba pacienti skončili v péči specialistů pražských nemocnic, připomněla Petra Effenbergerová z centrály záchranné služby. „Záchranáři ošetřili muže s poraněním hlavy a zlomeninou dolní končetiny a poté ho letecky přepravili do vinohradské nemocnice. Dívku, která utrpěla zlomeniny končetin a bylo u ní podezření i na zlomeninu pánve, záchranáři přepravili vrtulníkem do motolské nemocnice," konstatovala.

Odbornou pomoc potřebovala i otřesená řidička auta, připomněla Effenbergerová. „Záchrannou službou k ní byl přivolán náš intervent, který jí poskytl první psychologickou pomoc," připomněla.

Alkohol v krvi

Před devátou večer havarovalo auto jedoucí vysokou rychlostí také v Lužné na Rakovnicku. Ve voze Škoda Fabia (který se přetočil přes střechu téměř na dohled od bydliště rodiny, jež v něm seděla) se nacházelo pět lidí: rodiče a tři jejich děti ve věku od šesti do 15 let.

Vyšetřování ukázalo šokující souvislosti: oba dospělí měli upito. Jinými slovy: nikdo z těch, kdo přichází v úvahu jako šofér, neměl za volantem co pohledávat. Kdo přesně řídil, je předmětem policejního šetření, uvedla mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.

Jednapadesátiletý muž a dvě z dětí utrpěli lehčí zranění; sanitky je převezly na oddělení chirurgie nemocnic v Rakovníku a Kladně. Třetí dítě přepravoval vrtulník do motolské nemocnice s vážným poraněním hlavy. Také 40letá matka putovala do Prahy. Helikoptéra ji transportovala do střešovické nemocnice se zlomeninou nohy, přičemž zasahující lékař měl podezření rovněž na zlomeninu pánve.