Otřesný let vzduchem přežil 35letý šofér šedivého mercedesu bez vážnější úhony. Z auta, které po zhruba šestimetrovém letu zůstalo ležet na střeše, vylezl sám. Bez pomoci – a téměř nezraněn! Nic se nestalo ani řidiči druhého auta, jen lehce poškozené Škody Octavia; nikdo další ve v havarovaných vozech necestoval. Obrovskou kliku ale měla dvojice bezdomovců nacházejících pod mostem útočiště – auto, jehož vyprošťování pak dalo hasičům zabrat a protáhlo se na několik hodin, totiž žuchlo jen malý kousek od jejich ležení. Oba vyvázli jen s leknutím.

Mercedes, jedoucí směrem od Holešovic k centru, dostal podle svědků na mostě smyk, vyjel do protisměru, kde se střetl s projíždějící octavií a následně spadl dolů. Okolnosti nehody nadále zůstávají v šetření – už nyní ale policisté hovoří o možném nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky. V té souvislosti dopraváci varují: to, že komunikace v zimě neklouže, ještě neznamená, že stejné to bude i o pár set metrů dál. Běžná komunikace může být při teplotách blízkých nule pouze mokrá, avšak na mostech už může číhat led!

Stovky metrů jízdy po poliPodobně překvapující nehoda s vánočně šťastným koncem se už v pondělí odpoledne odehrála za Prahou; na rychlostní silnici R10 na úrovni Brandýsa nad Labem. Po srážce dvou osobních aut mířících od metropole na Mladou Boleslav vylétly oba vozy do pole. Zatímco peugeot zůstal stát, Škoda Fabia ještě mimo komunikaci ujela přes 400 metrů, aby nakonec spadla do strouhy. Nikomu se nic nestalo.