Tragická nehoda se stala krátce po deváté hodině u Bystřice, na silnici první třídy číslo tři, tedy na E55. Na místo, kde se střetla tři auta s náklaďákem, přijeli profesionální hasiči z Benešova a dobrovolní hasiči z Votic. Ti zjistili, že v jednom z osobních vozidel je zaklíněný člověk, u kterého lékař konstatoval zranění neslučitelná se životem.

To potvrdila i tisková mluvčí středočeských záchranářů, Petra Effenbergerová s tím, že po příjezdu záchranných složek byla na místě poskytnuta nezbytná lékařské pomoc dvěma účastníkům nehody. "Muž, který měl středně těžká zranění, byl letecky transportován do nemocnice v pražských Strašnicích. Další cestující, který utrpěl lehká zranění, byl převezen do benešovské nemocnice na chirurgické oddělení," doplnila Petra Effenbergerová.

Podle vyjádření tiskového mluvčího středočeských hasičů, Petra Svobody byl vážně zraněným řidič nákladního vozidla,

Po zajištění zdravotního stavu účastníků tragické nehody začali policisté vyšetřovat, co bylo příčinou srážky aut. "Čelně se zde střetlo osobní vozidlo s protijedoucím nákladním. V důsledku tohoto nárazu došlo k dalšímu střetu se dvěma projíždějícími vozidly. Policejním komisařem byla ve věci zemřelého nařízena soudní pitva. Příčina dopravní nehody je předmětem dalšího šetření," řekla mluvčí benešovské policie Veronika Čermáková.