Alespoň tím vyhrožoval. A dlouho nebylo jasné, zda se ho policejnímu vyjednavači podaří přimět k rozumné spolupráci. Policistům muž odmítal otevřít a ani se s nimi nechtěl bavit o tom, co provádí – a dlouho, po desítky minut, to vypadalo, že ani specialista vyškolený ke zvládání krizových situací nemusí slavit úspěch.

Pokud jde o způsob, jak se do bytu dostat, měli příslušníci zásahovky připraveno vybavení na obě varianty – s tím, že vhodný způsob zvolí podle toho, jak se vyvine situace. Vyvinula se tak, že zásahu komanda určeného k řešení těch nejvypjatějších situací nebylo zapotřebí. Senior si nakonec dal říci – a policistům otevřel dveře sám, přiblížil zdárné finále dramatu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

Motivem bylo zoufalství

„Prošetřováním policisté následně zjistili, že takto dramaticky řešil muž svou tíživou životní situaci," nabídl Hulan další souvislosti. S dodatkem, že mužovým cílem určitě nebylo ublížit komukoliv jinému…

Muž tvrdil, že motivem jeho činu bylo zoufalství, bezmoc a snaha upozornit na osud nemocné manželky, jíž podle jeho přesvědčení v lékařských zařízeních nebyla věnována náležitá péče – naopak s ní prý bylo zacházeno „hrozně" – a snad měl mít dokonce zprávy, že žena po devíti měsících pobytu v léčebně skonala.

Hlasy z okolí nicméně dávaly tušit, že muž má pověst problémového souseda, jehož počínání nebylo nijak velkým překvapením. Policisté muže předali do péče záchranářů – a ti pak pacienta převezli do nemocničního zařízení.