Již v úterý večer se na veřejnosti začaly objevovat SMS zprávy, ve kterých osmačtyřicetiletá zpěvačka před smrtí prosila své blízké o pomoc. Podle nich se Rychtáře velmi bála a chtěla jej dokonce opustit - svým přátelům se zmiňovala, že Rychtář byl jako den a noc, někdy hodný a někdy zlý.

„Jsem na něm závislá. Má někdy tak strašně zlý oči a já nevím proč," psala v jedné z posledních SMS zpráv, které přinesl server TN.cz. Rychtář textovky takového znění zcela odmítá.

Nad vodou ji údajně držel pouze její sedmnáctiletý syn Artur, kterého měla se skladatelem Ladislavem Štaidlem. V úterý však zřejmě pohár zoufalství „přetekl" a Bartošová se v době Rychtářovy nepřítomnosti vydala skoncovat se svým životem. Na své poslední cestě se údajně snažila zakrýt tvář - měla kšiltovku a možná i paruku.

Vzkaz pozůstalému

Podle psychologů je zajímavé pozadí celého případu v tom, že Bartošová se k sebevraždě rozhodla v den Rychtářových narozenin. „Pokud někdo zvolí dobrovolný odchod ze života v den, kdy má partner narozeniny, skutečně v tom lze hledat nějaký vzkaz pozůstalému," uzavřel pro Šíp psycholog Jožka Spurný.

Zároveň však podotkl, že sebevražda v den partnerových narozenin může být i náhoda, kdy člověk už odchod ze života vnímá jako jediné možné řešení dané situace a je dost dobře možné, že ani neví, že má jeho nejbližší narozeniny.

Na místě, kde česká populární zpěvačka skončila svou životní pouť, lidé zapalují svíčky, stejně tak I před jejím domem v pražské Uhříněvsi.

Čtěte také: Zpěvačka Iveta Bartošová spáchala sebevraždu, skočila pod vlak