O tom, že hodlá skoncovat se životem vypitím sladce chutnající ethylenglykolové chladicí kapaliny, se policisté dověděli přímo od 37letého muže. Ten totiž zavolal na tísňovou linku 158 a plačtivým hlasem oznámil, co se odhodlal udělat.

Operační důstojník se ho po telefonu snažil uklidňovat, ale bylo zřejmé, že to nikam nevede. Že je zle, se ukázalo ve chvíli, kdy byl hovor přerušen. Opakované volání zpět muž nepřijímal.

Fotografie a otevřený kanystr

Zasáhnout se naštěstí podařilo včas. „Vyslaná hlídka našla muže ve vozidle. Před sebou měl fotografie svých blízkých - a otevřený kanystr s nemrznoucí směsí, kterou chtěl vypít," konstatovala Johnová.

Při pohledu z očí do očí už muž pomoc neodmítal. Podařilo se navázat s ním kontakt - a policisté sebevraha přiměli, aby se jim svěřil se svými problémy. Pak se společně s ním zamýšleli nad jeho situací.

Během rozhovoru se policistům podařilo muže přesvědčit, aby na sebevraždu zapomněl. Výsledkem bylo, že s nimi odjel na služebnu. Odtud pak byl po lékařské prohlídce převezen na psychiatrii.