Na zastávce Levského našili hasiči bezdomovkyni, která zjevně potřebovala zdravotnickou asistenci – a kolem ní pobíhali čtyři muži bez přístřeší. „Před hodinou mi praskla plodová voda," potvrzovala žena, že stav je akutní.

„Hasiči neváhali, na zem položili deku, na ni hliníkovou fólii – a paní položili do polohy, ve které se běžně rodí," přiblížila Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů, co následovalo. „Velitel zásahu se spojil mobilním telefonem s operátorkou na tísňové lince 155 a poslouchal její pokyny, které pak předával kolegům," doplnila Adamcová.

S dodatkem, že jednomu z hasičů ležela žena hlavou v klíně a druhý asistoval u jejích nohou; spoledně s rodičkou prodýchávali a podařilo se jim ji zklidnit. Po deseti minutách dorazili záchranáři, jimž hasiči pacientku předali k zajištění odborné péče.

Zdravotníky podobná situace nepřekvapí – pro hasiče byla ale novinkou. Šlo o nepochybně nejkurióznější ze 34 případů, k nimž hasiči v metropoli vyjížděli během 24hodinové směny. Ta byla tentokrát rušnější než obvykle – běžně bývá třeba asistovat tak kolem 25 událostí.

Čtěte také: Pražští záchranáři ráno v autě pomohli na svět holčičce