"Krátce před 15. hodinou zaznamenali policisté v Modřanské ulici výskyt podezřelého vozidla Škoda Fabia. Následným prověřením v policejní databázi zjistili, že vozidlo prochází jako odcizené. Vzhledem k uvedeným skutečnostem se hlídky Pohotovostní motorizované jednotky rozhodly vozidlo zastavit," popsala začátek celého dramatu mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

| Video: Youtube

Řidič škodovky však na výzvy k zastavení ani zvukové a světelné výstražné zařízení nereagoval a začal policistům ujíždět. Policejní hlídky jej pronásledovaly po Komořanské, přes Most Závodu Míru ve směru ke Strakonické. "V ulici Generála Mejstříka nezvládl řidič řízení vozu a havaroval, přičemž vozidlo skončilo na střeše. Při havárii utrpěl řidič zranění, se kterým byl v policejním doprovodu převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice," doplnila.

V důsledku havárie došlo k dopravním komplikacím v celé dotčené oblasti. Na místo vzhledem k souvislostem vyrazili nejen dopravní policisté, ale i kriminalisté. Ti budou nyní okolnosti celé události prověřovat. "Zcela zásadní pro další vyšetřování tak bude výpověď hlavního aktéra, čtyřicetiletého řidiče havarovaného vozu. Ten má podle prvotních informací platný zákaz řízení a pozitivní orientační test na drogy," uzavřela Zoulová.