„Na 0. km dálnice D1 ve směru na Brno zasahujeme společně se Zdravotnickou záchrannou službou hlavního města Prahy a s Policií České republiky u nehody nákladního vozidla, které narazilo do svodidel,“ informoval na twitterovém účtu mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

"Na místě zasahují letečtí záchranáři, RZP i inspektor. Asi čtyřicetiletého muže po kolapsu záchranáři po důkladném vyšetření a zajištění transportují sanitkou do Thomayerovy nemocnice na interní oddělení," uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Vrtulník nakonec odstartoval k jiné dopravní nehodě. K té došlo v Praze 6. Tam se v ulici Lipská u nájezdu na dálnici D7 srazilo osobní auto s nákladním, když řidič Felicie ze zatím neznámých příčin naboural zezadu do kamionu. „Na místě zasahují dvě jednotky pražských hasičů a jednotka HZS Letiště Václava Havla, na místo letí letecká záchranná služba. Jedna osoba byla vyproštěna a předána do péče záchranářů,“ popsal Kavka s tím, že hasiči poté místo nehody zajistili proti vzniku požáru.