„Vlaky zastavily 37 metrů od sebe, událost je bez následků. Zahájili jsme vlastní šetření této události,“ řekl generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.

Podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje jde s největší pravděpodobností o chybu strojvedoucího. „Naštěstí nedošlo k ohrožení bezpečnosti cestujících, jednalo se o manipulační jízdu prázdné soupravy,“ řekl.

Strojvedoucího firma postavila okamžitě mimo službu. „Na základně výsledku vyšetřování budou vyvozeny další důsledky. Bezpečnost provozu a dodržování předpisu je pro nás absolutní prioritou a v souladu s tím budeme postupovat,“ dodal Ondrůj.

Podle stránek Českých drah a jejich informací o mimořádnostech byl provoz mezi hlavním nádražím a Smíchovem zcela zastaven. Rychlíky a expresy mezi Prahou a Plzní jezdily odklonem přes Krč, vynechávaly stanici Praha – Smíchov. Osobní vlaky linky S7 končily a začínaly na Smíchově.

"Provoz vlaků se již začíná vracet do běžného stavu. Počínaje vlakem Os 8838 s odjezdem ve 12.50 z Hlavního nádraží by další spoje měly jet dle jízdního řádu," uvedl zhruba ve tři čtvrtě na jednu odpoledne PID na svém twitterovém účtu.

Mimořádných událostí na české železnici letos výrazně přibylo, za první dva měsíce letošního roku jejich počet stoupl o 36 procent.