Po sedmé hodině byla také kvůli srážce dvou osobních aut uzavřena dálnice D11 na kilometru 15,2. Havárka u sjezdu na Mochov vypadala ošklivě, jedno z vozidel dokonce zůstalo převrácené na střechu a druhé mělo silně poškozenou přední část – přivolaní zdravotníci nicméně zůstali bez práce: nikomu se nic nestalo. Dechová zkouška ukázala, že jeden z řidičů usedl za volant silně ovlivněn alkoholem.

Přímo v Praze byl omezen průjezd i na dálnici D1, kde se rovněž krátce po sedmé střetla dvě vozidla na dálničním kilometru 1,1. Již krátce před sedmou v hlavním městě blokovala cestu směrem k centru také bouračka za sjezdem z dálnice D8. Střet dvou osobních aut zatarasil pravý jízdní pruh v Liberecké ulici.

Po osmé boural autobus s dodávkou 

K malérům se navíc přiřadil i požár: před sedmou hodinou hořelo auto ve směru jízdy do Prahy na D10 – na sjezdu na Brandýs nad Labem. Během dopoledne se situace v okolí metropole zklidnila, bouraček však přibylo přímo v hlavním městě. Z hlediska následků naštěstí nešlo o nic vážného: většinou se střetla dvě osobní auta a nehody se neobešly bez zranění.

Ranním bouračkám se nevyhnuly ani autobusy. Po šesté ranní havarovaly v Opatovské ulici na Jižním Městě hned dva. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Bez zranění se před půl osmou obešel i další pražský střet – autobus a osobní auto se srazily v ulici Nad Vodovodem ve směru na Malešice. Ke srážce autobusu a osobního auta došlo po sedmé hodině také na Praze-východ – na silnici třetí třídy v obci Květnice. Po osmé pak bouraly autobus s dodávkou v Berouně. Ani při tomto střetu na Okružní ulici se nikdo nezranil.

Čtěte také: Bouraček citelně přibylo v okolí tunelu Blanka