O události jako první kolem čtvrt na dvanáct informoval na twitterovém účtu pražských hasičů jejich mluvčí Martin Kavka. Jednotky zasahovaly společně s kolegy hasiči z dopravního podniku hlavního města (DPP). Spolupracovaly rovněž se záchranáři a policií.

Zdroj: Youtube

„Jak moc se jednalo o nešťastnou náhodu, či úmyslné jednání, je předmětem dalšího vyšetřování. Muž zůstal po střetu pod soupravou zaklíněn,“ uvedl Týdeník policie. Zpod soupravy mrtvého člověka vyprostili hasiči.

DPP na webu napsal, že kvůli pádu pod metro vyloučený úsek prodloužil ze stanice Pražského povstání dokonce až na Nádraží Holešovice: „Linka náhradní autobusové dopravy za metro XC je prodloužena do úseku Pražského povstání - Nádraží Holešovice.“

Metro C tak chvíli jezdilo pouze v úsecích Háje - Pražského povstání a Nádraží Holešovice - Letňany. „Provoz metra v úseku Nádraží Holešovice - Muzeum obnoven ve 12:12,“ informovala na sociálních sítích městská firma Ropid, která organizuje městskou hromadnou dopravu v Praze a okolí.

Zatímco první podobný případ tohoto týdne skončil na lince A v pondělí tragicky, na Ládví muž o tři dny později vyvázl bez viditelných zranění. Bohužel teď na Florenci utrpěl muž zranění neslučitelná se životem. Posádka zdravotnické záchranné služby včetně lékaře mu už nedokázala pomoct. „Proto na místo vyjede koroner,“ sdělila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.