Osmnáct minut před sedmou hodinnou najela v ulici Milady Horákové tramvaj linky číslo 20 zezadu do soupravy s číslem 25. Jeden z řidičů a dva cestující při tom přišli k úrazu. Muž z kabiny má zranění v obličeji, jeden z cestujících utrpěl zlomeninu nohy a další pasažérka zřejmě utrpěla šok a možná i lehký otřes mozku.

Nehoda se škodou předběžně odhadnutou ani na milion korun zkomplikovala provoz nejen na tramvajových kolejích (kde musel být kritický úsek uzavřen a soupravy na linkách číslo 1, 5, 8, 18, 20, 25, 26 jezdí v obou směrech odklonem přes Královský letohádek a Pražský hrad), ale kolony aut se po nehodě vytvořily i na silnicích. Tam se řidiči museli obrnit trpělivostí; dopravu zde navíc komplikoval zledovatělý povrch komunikací. Už po dvou hodinách se ale situace zklidnila a projet se dalo bez většího zdržení.

Dramaticky vyhlížející havárii, při níž se tramvaje do sebe zaklínily, a hasiči dokonce museli likvidovat malý požár, vyšetřují nejen policisté, ale i příslušníci Drážní inspekce ČR. Snaží se zjistit, za jakých okolností zadní tramvaj nedobrzdila a narazila do soupravy před sebou.

Jedna ze souprav při nehodě vykolejila a má poškozený podvozek. Předběžné předpoklady počítají s tím, že odstranit následky havárie a obnovit provoz v plném rozsahu by se mohlo podařit zhruba hodinu před polednem.