Řidič soupravy linky číslo 9 dokázal před srážkou přibrzdit – a to stačilo k tomu, aby se vzájemná pozice obou vozidel mírně pozměnila. Díky tomu netekla krev. Spřáhlo tramvaje se zabořilo do pravého bohu malého autíčka až těsně za zády spolujezdce. Projelo na zadní sedačku, kde chválabohu nikdo neseděl. V pořádku je i řidička auta, byť ji zasypaly střepy z okénka roztříštěného při nárazu, a nikomu se nic nestalo ani v tramvaji. „Naštěstí jsou všichni v pořádku,“ potvrdil Deníku muž, jenž v osudném okamžiku tramvaj řídil.

Nabouraný automobil s německou poznávací značkou zůstal na místě po delší dobu, ale naštěstí byl nárazem odhozený ke straně a provozu příliš nepřekážel. A omezení tramvajového provozu bylo jen nepatrné.

Okolnosti střetu vyšetřují policisté i nehodovka dopravního podniku – svědci neštěstí ale měli o viníkovi jasno. „Ten osobák to nabral do tramvaje úplně nesmyslně, neumím si to vysvětlit; asi se chtěl otočit,“ řekl Deníku muž, jehož zraky k místu střetu obrátila obrovská rána. Muž z tramvaje ale vysvětlil, jak se vše odehrálo: na světelné křižovatce se řidičce nezdařilo odbočení. „Každý jsme se v cizině někdy nějak motali – tihle dva se bohužel domotali,“ konstatoval tramvaják s pohledem na zdevastovaný bok auta. Tramvajová souprava vyvázla z kolize téměř bez šrámů.