Hromadná nehoda naštěstí nebyla spojena s většími komplikacemi, a tak se nabourané vozy podařilo poměrně záhy odklidit ke straně. I tak se ale kolona po celé dopoledne rozjížděla jen velmi zvolna. Provoz brzdila ještě před polednem, kdy se šeření na místě chýlilo ke konci. V té době nabíc brzdila provoz i další nehoda, která se stala na čtvrtém kilometru.

Velkou komplikaci na příjezdu do metropole nadále představuje nové omezení u 5. kilometru opravované brněnské dálnice D1. I pondělní provoz potvrdil zkušenost z minulého týdne, že zde řidiči při ranním příjezdu do metropole musejí počítat se zdržením kolem 25 minut - což ovšem platí jen v případě, že se v omezení nestane nějaký malér.

Opět se také ukázalo, že objízdná trasa přes Říčany a Uhříněves není velká výhra; velmi rychle ucpává a zdržení je zhruba stejné. Lepší volnou se pro příjezd do Prahy jeví cesta po Pražském okruhu - i tam je ale sjezd na Vídeňskou tradičně spojen s čekáním v koloně u Vestce, kde se na kruhovém objezdu auta smíchají se silným provozem ze staré benešovské.

Největší zdržení ale na řidiče v pondělí ráno číhalo až přímo v Praze: na Jižní spojce, kde se kvůli zúžení tvořily předlouhé kolony ve směru jízdy od magistrály na Prahu 9. Ty byly spojeny s až 50minutovým zdržením.