Řítil se až do Babic na Praze-východ. Teprve tam to uprchlík zabalil, když na útěku zajel do slepé ulici. Teprve pak uznal, že prohrál, a policistům se vzdal. „Mám zákaz řízení," vysvětloval svou snahu ujet 40letý muž.

Další podezření

Zřejmě to ale nebude jediný jeho prohřešek. Na místě se podle slov Tomáše Hulana z ředitelství pražské policie podařilo zjistit indicie, které vypovídají o tom, že by se zadržený mohl navíc dopouštět ještě i jiné trestné činnosti. „Především majetkového charakteru," uvedl policista.

Informace serveru Novinky.cz hovoří o tom, že by se mělo jednat o auto, které figuruje v případech „újezdů" od čerpacích stanic bez zaplacení načerpaných pohonných hmot.

Ukradené značky

Stíhající jízda, na niž její aktéři zřejmě hned tak nezapomenou, odstartovala ve čtvrt na tři odpoledne. Tehdy si hlídka pohotovostní motorizované jednotky pražské policie všimla na Vysočanské radiále vínového vozu Ford Mondeo s čísly figurujícími v databázi odcizených registračních značek. Ty zmizely o tři hodiny dříve v jedné středočeské obci.

Úprk a bouračky

Snaha o zastavení auta se ale minula účinem. Šofér začal ujíždět, aniž bral ohled na okolní provoz na silnicích východního okraje metropole a pak ve středních Čechách. Vlastně právě naopak: způsobil snad desítku karambolů, které chtěl zřejmě zneužít ve svůj prospěch. A prchal a prchal, dokud to šlo. Trvalo to desítky minut – a uprchlík s blikajícími a houkajícími pronásledovateli za zády urazil bezmála 30 kilometrů.

„Řidič ujížděl ulicemi Argentinská a Českomoravská až do Horních Počernic. Odtud si to namířil do Běchovic, posléze směřoval k Říčanům. Tam ho následně v obci Babice policisté zadrželi," přiblížil Hulan trasu agresivně jedoucího uprchlíka, za kterým zůstávala odřená auta. Je téměř zázrak, že se nikomu nic nestalo.

Šetření pokračuje

Událost zůstává v šetření policistů. Nikoli však těch pražských. Vhledem k tomu, že honička skončila na Praze-východ, případ přímo na místě převzali jejich středočeští kolegové.