Na výjezdu z hlavního města na Slaný také blokoval provoz střet osobního auta s nákladním v Evropské ulici. U nájezdu do Lipské ulice se vytvořila velká kolona.

Rovněž bouračka nákladního a osobního auta, která se také obešla bez zranění, přivodila ráno dopravní komplikace také na protilehlém konci metropole: po sedmé hodině havárie zablokovala pravý jízdní pruh v Českobrodské ulici; nad přemostěním s Průmyslovou. Dopoledne se pak přidaly také další komplikace, třeba na sjezdu z hradecké dálnice D11.

Nehoda nákladního auta s vysokým nákladem přivodila vážné problémy také pasažérům, kteří chtěli cestovat tramvají v úseku Staroměstská - Karlovy Lázně. Na Smetanově nábřeží před osmou hodinou strhlo nákladní auto trolej, což znamenalo stop pro soupravy na linkách 17 a 18.

Blokáda magistrály

Dopravním tématem dne se ovšem v hlavním městě bezesporu stal ranní protest taxikářů v centru metropole spojená s blokádou magistrály, přičemž dopravní kolaps se přenáší i do dalších uliv v centru. Kolony stovek žlutých vozů ve Wilsonově ulici nechávají ostatní řidiče projíždět jen jedním pruhem – což taxikářům rozhodně nepřináší sympatie ostatních motoristů. Jasně to potvrzují výmluvná gesta i pokřiky skrz stažená okénka.

Taxikáři se dožadují navýšení maximální ceny za ujetý kilometr, protestují proti požadavkům, aby skládali zkoušky z místopisu a ze znalosti angličtiny a dožadují se ochrany před konkurencí internetové služby Uber. To, že s nimi nepřišel nikdo z magistrátu jednat hned po zahájení protestu, považují za arogantní přístup.

V přístupu taxikářů naopak vidí aroganci a sprostotu někteří z čekajících řidičů (kteří si svůj postoj mohli důkladně promyslet, když v koloně postáli bezmála půl hodiny). Hovořili o braní motoristů za rukojmí vlastních zájmů a obousměrnou blokádu magistrály označovali v ranní špičce rozmanitými výrazy. Převážně hodně peprnými; z těch slušných lze zmínit slovo „nehoráznost".

Dálnici zatarasila srážka sedmi autVážné dopravní komplikace způsobila v neděli vpodvečer hromadná nehoda na dálnici D8 za Prahou u sjezdu na Čakovice, k níž došlo na výjezdu z metropole ve směru jízdy na Lovosice. Omezení v místě střetu se v odpolední dopravní špičce protáhla na několik hodin.

Čtěte také: Protest pražských taxikářů zablokoval magistrálu