O situaci informovala městská firma Ropid, která organizuje v metropoli a okolí hromadnou dopravu, na základě twitterového příspěvku uživatele Dispečer železniční.

Podle webu Ropidu porucha troleje nastala okolo páté hodiny ranní. „Provoz na páteřních linkách S1, S2, S4, S7 a S9 je nepravidelný z důvodu poruchy trakčního vedení ve stanici Praha-Vršovice. Omezeny jsou také rychlíkové linky z Prahy,“ oznámil Ropid. Dopravci museli odřeknout několik osobních vlaků, rychlíky nabíraly více než hodinová zpoždění. Problémy se týkaly také třeba Západního expresu Českých drah (ČD). Na čas nejezdily ani mezinárodní spoje.

Po šesté hodině se podařilo provoz z odstavného nádraží částečně obnovit. „Kapacita je omezena, v části odstavného nádraží Praha jih není napájeno trakční vedení. Tedy vyhráno ještě není, ale některé vlaky se budou hýbat,“ uvedl zmiňovaný Dispečer železniční.

Nepravidelnosti v regionální i dálkové vlakové dopravě však ještě dlouho přetrvávaly. Cestující mohli očekávat stabilizaci provozu během dopoledne. Také Ropid mimořádnou událost na webu ukončil ještě před 8:00 s tím, že provoz na odstavném nádraží byla obnoven. „Bude však ještě trvat, než se vlaky srovnají do jízdních řádů. Se zpožděním je třeba ještě počítat i nadále,“ upozornila magistrátní firma. Podle webu ČD problémy kolem jedenácté hodiny skončily.