Dopravní závada se stala v pátek 24. května dopoledne na hlavním nádraží, konkrétně ve Vinohradském tunelu. Podle mluvčího hasičů Správy železnic Martina Kavky došlo při posunu ke střetu osobního vlaku s posunovací lokomotivou. „Škody na hnacích vozidlech jsou ale minimální,“ doplnil Kavka.

Zhruba třicet cestujících muselo být evakuováno na nástupště, tři osoby skončily v péči záchranářů, nemělo by se ale jednat o vážná zranění.

Událost ale omezila provoz vlaků mezi Vršovicemi a hlavním nádražím. „Provoz není přerušen, jen ve směru na Praha-Vršovice je omezen na dvou traťových kolejích,“ upřesnil dopoledne Kavka.

Vlaky směřující z Prahy nabíraly zpoždění, ty ve směru do Prahy byly z Hostivaře vedeny odklonem přes Malešice, mimo Zahradní Město, Eden a Vršovice.

Škoda přesahuje 100 milionů korun

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal pro ČTK uvedl, že srážka značně poškodila soupravu CityElefant. Podle odhadů měla být škoda nižší, vyšplhala se ale až na 100 milionů korun.

Případem se zabývají i policisté. „Věc řešíme pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti,“ uvedli policisté s tím, že u obou strojvedoucích byly provedeny orientační dechové zkoušky, které vyšly s negativním výsledkem.