V pondělí 10. června kolem poledne zasahovala hlídka místního oddělení Břevnov v Patočkově ulici v Praze. Z jednoho z vozů zde vystupoval hustý dým, který vycházel z motorového prostoru. Situace se rychle zhoršovala, neboť oheň postupně zachvacoval celé auto. Policisté okamžitě přivolali hasiče a sami se pokusili požár uhasit pomocí hasicího přístroje, což se bohužel nezdařilo.

Situace se ale zdramatizovala, když se hořící automobil začal samovolně pohybovat dolů po komunikaci. Hrozilo, že vrazí do kolony aut stojících za ním nebo že ohrozí osoby v blízkosti místa události.

Jeden z policistů se proto neváhal a rozhodl se jednat rychle a zastavit nekontrolované vozidlo. Naskočil do služebního vozu a autem pak opakovaně narážel do hořícího auta a vychýlil ho z jeho dráhy. Tímto manévrem se podařilo nasměrovat vůz na trávník, kde se definitivně zastavil.

close Hořící vozidlo v Patočkově ulici. info Zdroj: se svolením PČR zoom_in Hořící vozidlo v Patočkově ulici.

I přes tento hrdinský zásah se oheň rozšířil na část služebního vozidla, což způsobilo materiální škody. Policista, který operaci vedl, zároveň dbal na to, aby zabránil dalšímu rozšíření požáru. Díky jeho rychlé reakci a odvaze se podařilo předejít potenciální tragédii. Naštěstí při incidentu nedošlo k žádnému zranění.

Celému incidentu předcházela událost, kdy řidička projížděla Patočkovou ulicí a po zapnutí větráku z motorového prostoru začal vycházet kouř. Řidička proto okamžitě zastavila vozidlo a všichni cestující rychle opustili auto.

Díky včasnému zásahu policistů a jejich pohotovému jednání se podařilo odvrátit hrozící nebezpečí a zachránit situaci bez vážnějších následků.