Ve voze cestovali dva dospělí a jedno dítě. Hasiči z vozu vyprostili jednu zaklíněnou osobu a předali ji do péče záchranářům. Správa železnic z vlaku evakovala 28 osob.

„Operační středisko vyslalo na místo dvě záchranářské posádky, lékařskou posádku, vrtulník letecké záchranné služby Praha a inspektora provozu," sdělila mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková.

Nehoda si vyžádala čtyři zranění, z toho tři zraněné osoby jsou z osobího vozidla. Jeden dospělý měl pohmožděná žebra a rameno. Záchranáři ho ošetřili a převezli sanitkou do Fakultní nemocnice Motol. Dítě si stěžovalo na bolest krční pátěře, po ošetření bylo sanitkou převezeno také do Fakultní nemocnice Motol na dětské oddělení. 

Třetí zraněnou osobou z vozidla byla žena, kterou záchranáři museli dlouho resuscitovat. Utrpěla těžká mnohočetná poranění, lékař ji zajistil dýchací cesty a byla letecky transportována do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Po transportu do nemocnice bohužel zemřela.

„Na místě jsme ošetřili také chlapce z vlaku, který utrpěl úraz hlavy. Po ošetření bude převezen sanitkou do Thomayerovy nemocnice," dodala Nováková.

Podle webu Českých drah je pro cestující v daném úseku zajištěna náhradní autobusová doprava.