Dopravu na frekventované Plzeňské ulici zkomplikovala v úterý odpoledne nehoda tramvaje s osobním vozem. Zraněnou řidičku převzala do péče záchranná služba.

Nehoda se odehrála u zastávky Bertramka. Na místo ihned vyjely složky integrovanného záchranného systému. Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky nemusel být naštěstní nikdo z auta vyproštěn.

Řidička auta nicméně utrpěla zranění. "Na místě zasahovali záchranáři spolu s lékařem. Do péče jsme převzali mladou řidičku," sdělila mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Pětadvacetiletá žena utrpěla úraz hlavy a byla po ošetření převezena do nemocnice.

Kvůli nehodě byl zastaven provoz tramvají v úseku Anděl - Vozovna Motol. Omezení se týkalo linek 9, 10, 15 a 16. Během několika minut se ale povedlo provoz obnovit.

Tramvajová doprava má potíže i v další části Prahy

Úterní odpoledne ale přineslo cestujícím další nemilou zprávu. Na křižovatce ulic Chodovská a Jižní spojka došlo k poruše trakčního vedení a to následkem stržené troleje.

Pražská integrovaná doprava (PID) musela zavést několik dopravních opatření. Linka 11 byla operativně ukončena v zastávce Náměstí Bratří Synků (ulice Na Zámecké) a vedena zpět směr centrum mimo svůj jízdní řád. Linka 14 byla vedena obousměrně po odklonové trase -> Divadlo Na Fidlovačce - Otakarova - Bohemians - Kubánské náměstí - Průběžná - obratiště Radošovická a zpět směr centrum mimo svůj jízdní řád.

V úseku Náměstí Bratří Synků - Spořilov se zavedla obousměrně náhradní autobusová doprava X11, cestující si ale museli dát pozor na to, že nástupní zastávka Spořilov je přemístěna do autobusové zastávky Spořilov (v pravidelné zastávce linky 138 v ulici Na Chodovci).

Provoz tramvají byl podle dopravce obnoven až po 18. hodině.